fbpx
безкоштовний трекер звичок
Саморозвиток

Як полегшити процес впровадження звичок + FREE трекер

Ох, як я мучилась, щоб не забувати пити стакан води зранку. Впевнена багатьом з вас знайомий цей ланцюжок:

  • спочатку ти десь надихаєшся думкою
  • потім рішуче берешся її впроваджувати
  • але з часом мотивація падає, запал сходить “на нуль” і ти просто забуваєш

Але після цього наступає найпідступніша частина. Час від часу ви починаєте згадувати “блін, я ж збиралась пити воду зранку, але знов не змогла закінчити почате. Я невдаха, навіть не можу зробити таку дрібницю для свого власного здоров’я” і так кожен раз.

Але, насправді, ви зовсім не невдахи, а от обраний метод впровадження був не найкращим. Якщо чесно, то ви взагалі не вибрали ніякого методу і саме в цьому біда. Я перепробувала різні варіанти: додатки, нагадування і навіть хрестики на руках ставила – нічого не допомагало

А потім спробувала для випрацювання нової звички, прив’язати її  до звичної рутинної справи! 

Наприклад: після сніданку, перед душем, перед сном, під час поїздки в автобусі та ін. Час тут абсолютно не грає ніякої ролі, головне – дія, яка регулярно відбувається в вашому житті і яку ви точно не пропустите. Правда ж, ви кожного дня вмиваєтесь, чистите зуби, приймаєте душ, прокидаєтесь зранку і лягаєте спати ввечері – от вам і море рутинних справ, вибирай будь-яку до душі.

Виберіть найзручніший момент до якого можна “причепити” нову звичку і спробуйте ще раз! Я не обіцяю 100% впровадження, але шанси зростуть в рази!

Щодо мене – я вибрала перші хвилини після пробудження, щоб випивати склянку води! Я просинаюсь зранку і перше діло – випити води, понад усе  Якщо поставити склянку біля ліжка – це ще один крок, який максимально знизить супротив або вашу забудькуватість.

Шикарним помічником у впровадженні звичок є – трекер звичок! Він працює додатковим мотивувальним фактором, але тільки в тому разі, якщо ви його заповнюєте. Я підготувала для вас не тільки гарний трекер, а й ряд кроків, що допоможуть ефективно його використовувати.

То ж, на своєму розпорядку дня і трекері розказую ці лайфхаки!

Вибираю 1-2 звички не більше! Обдумую найкращий час для впровадження – у мене це склянка води зранку

Пити треба точно зранку, отже, я просинаюсь і одразу прямую на кухню. Моя рутинна справа – прокинутись. Під час того як я п’ю воду я підхожу до холодильника, замальовую позначку склянки в трекері, а також пишу що я зробила по проекту вчора – це моя друга звичка. Крім цих двох, на трекері є і інші позначки, але вони слугують для відстежування інших дій: як часто я пишу пости в інстаграм, читаю книги та проходжу курс по графічному дизайну. Ви також можете додавати різні позначки в трекер, але не спішіть робити все й одразу. Краще маленькими кроками закріпити результат, а потім додавати щось нове.

Обіцяні лайфхаки, щоб не забивати забувати заповнювати трекер

  1. Зробіть його зручним і гарним, щоб хотілось заповнювати!

Можете завантажити мої, а можете намалювати від руки. Такими я теж довго користувалась поки віднайшла свій зручний формат, але важливо, щоб вигляд приносив вам задоволення. Це буде формувати додаткову емоційну прив’язку. Вам має хотітись його заповнити і заодно нагадати, що ви молодець 🙂

2. Оберіть відповідне, легко доступне місце, у вас на очах!

Вести трекер в блокноті для мене не спрацював, треба повісити перед носом 😄 Рекомендую холодильник, пробкову дошку або будь-яке зручне вам місце, але повісьте! Якщо покласти його на стіл з паперами, завтра вже можна і не знайти, а значить план провалиться ще до початку впровадження

3. Повісьте ручку прямо на трекер, бо якщо її не буде, можете полінуватись і не записати!

4. Спрощуйте дії максимально, щоб не було можливості придумати собі відмазку 

“Ой, а трекер закінчився, треба роздрукувати”, “ручка далеко, запишу завтра” і так далі

Коли помічаєте, що такі думки, то це сигнал – оптимізуй! Роздрукуйте трекери наперед, ручку причепіть поряд, спростіть все по максимуму

Висновки:

  •  Я обрала рутинну справупробудження для того, щоб “причепити” до неї звичку – пити воду, а до цієї дії додала заповнення трекеру і досі не зірвалася не того, що я супер вумен😆 А тому, що вибрала дії на які не виникає протидії. Впевнена ви теж з легкістю можете придумати собі такий ланцюжок і спробувати!
  • Має бути гарно і просто! З гарно я вам допоможу, тисніть сюди і завантажуйте трекери безкоштовно. А от з легко це вже справа за вами. Але всі козирі я вам відкрила
  • Для тих, хто дуже цікавиться темою, рекомендую книгу Сила волі – Келлі МакГонігал, я слухала її в аудіо форматі на російській! Після неї багато в голові просвітлилось чому раніше не виходило, а зараз виходить. Тому, залишаю посилання на прослуховування нижче.